قالب وردپرس و دامنه

بررسی دامنه های گران قیمت در سطح دنیا

موضوع نام دامنه به تجارتی پرسود تبدیل شده است. از آن جایی که نام یک دامنه با مبحث برندینگ و افزایش سود بالقوه یک کسب و کار مرتبط است؛ داشتن یا خریداری یک دامنه مناسب در بسیاری از مسائل مانند سود، مقدار جست و جو در گوگل، تأثیر نام دامنه بر روی بهینه سازی و سئو و دیگر موارد به یکی از مهمترین مسائل تبدیل شده است. توجه بسیار زیاد به نام دامنه آن را در مواردی خاص به سمت تجارت و خرید و فروش آن سوق داده است. بدین شکل که مجموع ارزش ۱۰۰ مورد از دامنه های گران قیمت اینترنت به ۲۰۰میلیون دلار می رسد.

در ادامه به چند مورد از دامنه های گران قیمت که در لیست جزو ۱۰دامنه برتر قرار گرفته اشاره می کنیم.

یکی از این دامنه ها که با مبلغ ۸٫۵میلیون دلار به فروش رسیده است، دامنه fb.com است. این دامنه در ابتدا در اختیار سازمان مزارع آمریکا بود که در سال ۲۰۱۰ غول فضای مجازی این دامنه را خرید. در حال حاضر دامنه fb.com بر روی فیس بوک ریدایرکت است.

در سال ۲۰۰۱ مبلغ ۱۱میلیون دلاری برای خرید یک دامنه زیاده روی تلقی شد. این عمل فقط نشان می دهد ثبت درست یک دامنه چقدر می تواند در آمدزا باشد. دامنه hotel.com که در حال حاضر بزرگترین سایت رزور آنلاین و بهترین سایت برای اقامت مسافرین در سراسر جهان است.

شرکت Webmediabrands با خرید دامنه internet.com این دامنه را به سایتی بدون تبلیغات مزاحم، در حوزه اخبار روز تکنولوژی، بررسی محصولات و مشاوره برای متخصصان فناوری اطلاعات تبدیل کرد. خرید این دامنه در سال ۲۰۰۹ مبلغی مساوی ۱۸میلیون دلار برآورد شد.

در راس لیست و گران ترین دامنه ای که به صورت رسمی خرید و فروش آن اطلاع رسانی شده، insurance.com بوده است. این سایت علاوه بر بیمه کردن ماشین ها، امروزه در زمینه بیمه عمر، بیمه ساختمان و موتورسیکلت ها نیز خدمات خود را ارائه می دهد. قیمت این دامنه ۳۵٫۶ میلیون دلار است.

دامنه های گران قیمت

دیدگاه‌ها (1)

    jetonline.ir مشتری اکتبر 10, 2020

    ممنون بابت آموزشش عالیتون